חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה ניקח לעבודה משבועות?

לא, לא התכוונתי בכותרת לשאריות של עוגת הגבינה המושחתת שתלך מעולה עם הקפה..

איזה כיף להתחיל את השבוע ביום שני,

ואני מקוה שעבר עליכם חג כיפי.

אבל רגע לפני שחוזרים לשיגרה, בואו נראה מה אפשר לקחת מתוך מנהגי חג קבלת  התורה – לפרזנטציות, הרצאות ופגישות שלנו.

1. ללבוש לבן – התמונה שישר עולה לי בראש כשאני חושבת על שבועות, היא אנשים לבושים בגדי חג לבנים על רקע שדה חיטה. הלבן חגיגי, קדוש, לא כמו יום רגיל.
בהרצאה הבאה שלכם או בפרזנטציה בעבודה, דאגו להתלבש בבגדים שמצד אחד יוצרים ״חגיגיות מסויימת״ לכבוד המעמד – הרצאה/ראיון/פרזנטציה, טיפה מעבר למה שאנחנו רגילים ביום יום ומצד שני נוחים לכם – עדיף לא חולצה אפורה/תכלת שידגישו הזעה, לא עקבים גבוהים ולא נוחים או משהו עוקץ/לוחץ.

ובעיקר בגדים שישדרו את מי שאתם רוצים להיות. 

2. לימוד אל תוך הלילה – אחד המנהגים הכי מיוחדים בשבועות הוא “תיקון ליל שבועות” – הלימוד אל תוך הלילה. באלפי בתי כנסת, בתי מדרש וסלונים מתכנסים חבורות של אנשים ללמוד כל הלילה, לומדים על מנת להעמיק – למידה שהיא לשמה. לימוד לקראת הרצאה, פרזנטציה, פגישה או ראיון עבודה הוא חלק מהותי ובסיסי. כדי להגיע למעמד כשאנחנו בטוחים במה שאנחנו מעבירים, מוכנים לשאלות שאולי יאתגרו אותנו, ושוחים גם קצת ב”מעבר” למה שכתוב בדפים.

הכנה היא אחת הדרכים הכי טובות לייצר תוצאה סופית טובה, אבל מעבר לתוצאה, הכנה טובה מפחיתה מאוד מאוד את פחד הקהל. תופתעו לגלות כמה. יותר הכנה = יותר ביטחון. ובימנו, אני ממליצה להתאמן מול מצלמה – מה שיאפשר הכנה יותר אפקטיבית.


3. אוכל חלבי – הידעת? התורה נמשלה לחלב. “דבש וחלב תחת לשונך”- מתוך שיר השירים ד’. אומרים שכמו שתינוק יכול להתקיים רק בזכות חלב אם, כך התורה מספקת תזונה רוחנית לנשמה. וזה הרי חג מתן תורה! לכן נוהגים לאכול מאכלים חלביים. וכך גם ההרצאה או הפרזנטציה שלנו – חייב שתיהיה שם מהות – לא מספיק ״כל המסביב״, חשוב שיהיה מסר מרכזי שבגללו אנחנו עומדים ומדברים.

אותו הדבר שבגללו ״עלינו לבמה״ וחשוב לנו לוודא שיגיע למי ששומע. ככל שנדייק ונגדיר לעצמנו מהו אותו המסר שאנחנו רוצים שיעבור – כך נוכל לחזור עליו כמה פעמים בדרכים שונות ולוודא שהוא אכן עובר לקהל. 

4. קישוט הבית – חלק מהמשפחות נוהגות לקשט את הבית בעלים ופרחים על הקירות. הקישוטים על הקירות הם כמו הקישוטים שנוסיף להרצאה שלנו כדי לעלות אותה עוד רמה. קצת הומור, סיפורים טובים שמעבירים את המסר ואולי מצגת או כלי ויזואלי אחר שיעורר ויחבר את הקהל שלנו. כל אלה הם קישוטים ויוסיפו מאוד לאווירה הכללית ולסגנון בהרצאה או בפרזנטציה שלכם, אבל לא יהיו מספיק בפני עצמם ללא המסר.


5. חג הקציר– הגיע הזמן לקצור את מה שזרענו, מה שצמח וגדל ועכשיו הוא בשיאו! עמלנו עבורו כלכך הרבה זמן, השקענו, התכוננו והגיע הזמן לעוף על זה. לחייך להעז ולהנות מהרגע!

שתיהיה חזרה קלה לשיגרה ואם הגיע הזמן שלך לדבר בגדול

אהבתם? שתפו עם חברים, הם יודו לכם

ויש גם ניוזלטר, בלי חפירות. רק טיפים, חדשנות והפתעות ממני.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

להגיד כן להזדמנות

מה הנטייה שלך בקשר להזדמנויות? להגיד קודם כל לא, או קודם כל כן? ליאת לוי קופלמן, לקוחה אהובה פנתה אליי והציעה לי להגיע להשתתף בפודקאסט המעולה שלה ״אני

קרא עוד »

תפריט נגישות